Повече за онлайн рекламата

Повече за онлайн рекламата

Повече за онлайн рекламата

Повече за онлайн рекламата. Рекламодателите започнаха да вливат милиони в индустрията за онлайн реклама, вдигайки безпрецедентна вълна. Разбира се, това бързо доведе хората да й омръзват.

Въпреки това уебмайсторите продължиха да поставят рекламни банери на своите сайтове, което доведе до рязко намаляване на кликванията. Рекламодателите се отчаяха от нов начин да привлекат потребителите и да постигнат CTR, на когото някога са се възхищавали. Така започна битката за внимание.

Тази жажда за взаимодействие с потребители доведе до появата на един от най-досадните методи на онлайн рекламата: изскачащи прозорци, изскачащи прозорци.

И така, след като рекламодателят се оплака, че рекламата се е появила на неправилно място, Итън Зукерман, разработчик на Tripod.com, разработи нов метод за показване. Целта на изскачащото меню беше да покаже рекламата на уеб страницата, без да я поставя директно на самата страница.

Въпреки че намеренията му бяха честни, много други уебсайтове бързо копираха идеята просто за повече впечатления и в края на 1997 г. Интернет беше залят с рекламни изскачащи прозорци. Първоначално те показаха повишено ниво на кликвания върху реклами, но в крайна сметка потребителите се умориха от такъв постоянен спам и инсталираха блокери за изскачащи прозорци.

Раждането на Google и AdWords.

Скоро настъпи значителна промяна в онлайн рекламата. След пускането на първия рекламен банер през 1994 г., за да привлекат голям брой посетители, рекламодателите трябваше да поставят рекламите си в стотици различни сайтове.

В края на 90-те обаче се появяват нови центрове, които сами привличат милиони потребители – търсачки.

През 90-те години преди Google трябваше да разчитате на сайтове като Yahoo и Goto.com, за да търсите. Тези търсачки привличаха милиони потребители на ден и бяха идеално място за реклама на продукти и услуги.

Те служиха като посредници между рекламодатели и потребители. Потребителите дойдоха в търсачката, опитвайки се да намерят конкретен продукт или услуга, а рекламодателите се опитаха да гарантират, че това, което предлагат, се показва на съответните потребители.

Повече за онлайн рекламата
Към началото